Są popularne już od lat i nieustannie podbijają serca kolejnych kupujących. Mają spore grono zwolenników, choć nie brakuje także osób podchodzących do nich z pewną rezerwą.

Kafelki mozaika, bo właśnie o nich mowa, budzą kontrowersje. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że wyglądają fenomenalnie zarówno w przestrzeniach nowoczesnych, jak i w tych, w których stawia się na klasyczny styl i jego atuty.

Tym, co budzi najwięcej kontrowersji, jest najpierw ich układanie, a w dalszej kolejności czyszczenie kafelek tego typu. Wielość małych elementów sprawia, że obie czynności potrafią być czasochłonne. Układanie płytek tego rodzaju warto powierzyć więc profesjonalistom. Problemom ze sprzątaniem nie da się zaradzić z taką łatwością. Pomocne okazuje się dbanie o to, aby czyszczenie odbywało się regularnie, należy jednak liczyć się z tym, że będzie to czynność zabierająca sporo czasu. W zamian można jednak liczyć na fantastyczny efekt końcowy i to właśnie on przekonuje do płytek pomimo tego, że nie mamy do czynienia z rozwiązaniem wolnym od wad.

 

Kategorie: Blog