Coraz częściej w sprzedaży znaleźć można płytki rektyfikowane. Kupujemy je chętnie, nierzadko w ogóle nie zdając sobie sprawy z tego, czym takie płytki są. Jakie cechy ma płytka rektyfikowana?

Płytki rektyfikowane to takie płytki, które utrzymują rozmiar przyjęty przez producenta. Dopuszczalne są jedynie naprawdę niewielkie – bo wynoszące zaledwie 0,2mm – różnice. Kąty między bokami takich płytek są zawsze takie same i mają 90 stopni. Płytki rektyfikowane mają ostre krawędzie, co sprawia, że prezentują się niezwykle nowocześnie.

Tym, co przyczynia się do ogromnej popularności płytek rektyfikowanych jest efekt, jaki gwarantują. Decydując się na nie, można być pewnym, że uda się uzyskać idealną powierzchnię.

Decydując się na wykończenie ściany czy podłogi płytkami rektyfikowanymi, należy pamiętać, aby zadanie to powierzyć doświadczonym fachowcom. Płytka rektyfikowana zawsze wiąże się z mniejszą szczeliną, co sprawia, że nawet najdrobniejsze błędy są mocno widoczne. Istotnie psuje to efekt wizualny.