Drewno na tarasie? Choć pomysł ten brzmi wyjątkowo interesująco, wdrożenie go w życie budzi wątpliwości. Trudno zresztą nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z wątpliwościami uzasadnionymi.

Podłogi wykonane z drewna są piękne, ekologiczne i znakomicie sprawdzają się nie tylko tam, gdzie dominuje styl klasyczny, ale i w pomieszczeniach nowoczesnych. Nie da się jednak ukryć, że nie są najlepszą opcją na zewnątrz budynku. Jeśli nie mamy do czynienia z gatunkami egzotycznymi, drewno nie radzi sobie najlepiej ani z opadami deszczu, ani z duża wilgotnością. Czy jednak oznacza to, że na tarasie nie ma dla niego miejsca?

Nawet, jeśli drewno w klasycznym wydaniu jest przeznaczone przede wszystkim do wewnątrz budynku, poza nim ciągle można znaleźć przestrzeń idealną do tego, aby umieścić na niej płytki drewnopodobne na taras. Są niezastąpione, gdy chcemy cieszyć się pięknem drewnianej podłogi. Posiadają przy tym właściwości, które sprawiają, że nie są im straszne nawet najtrudniejsze warunki, z jakimi możemy mieć do czynienia na tarasie.